Kutsu yhdistyksen kevätkokoukseen 24.4.

posted in: Uutiset | 0

Kevätkokouskutsu 24.4.2023

Tervetuloa Kerhon kevätkokoukseen 24.4. klo 18 Aluetoimiston Pohjansaliin.

Asialistalla sääntömääräiset asiat.
Kahvitarjoilu.

Valitettavasti hallituksella ole esittää kokoukselle edellisen vuoden tilinpäätöstä. Sairastapauksen vuoksi talousaineisto ei ole ollut vielä hallituksen saatavilla, mutta aineisto tullaan ottamaan haltuun ja toimitetaan tilinpäätöksen tekoa varten tilitoimistoon mahdollisimman pian. Tilinpäätös ja vastuunvapaus siirretään käsiteltäväksi seuraavassa yhdistyksen kokouksessa.

Kokouksen alussa esitelmä. Eversti evp Heikki Hiltula tulee pitämään noin tunnin mittaisen esitelmän kokouksen alkuun. Esitelmän aihe on ajankohtainen, Suomen puolustuksen muutos Venäjän hyökättyä Ukrainaan.

Pysäköinti Hiukanreitin viereiselle hiekkakentälle ja kulku asiakaspalvelun ovesta.